Aktuality

Soutěž „ Marketingové dovednosti“

Dne 21.3. 2017 se náš tým ve složení Veronika Lepíková, Sarah Strouhalová, Hana Válková a Kristýna Hrabcová zúčastnil regionální soutěže v marketingových dovednostech. Hodnocen byl nápad, provedení marketingového mixu, prezentace, projev a týmová práce. V náročné konkurenci se našemu týmu podařilo obsadit 3. místo s projektem půjčovny kol ve městech. Gratulujeme.

Číst více

Soutěž v anglickém jazyce

Na počátku tohoto týdne změřil náš student 1. ročníku Vít Šarišský své síly v konverzační soutěži v anglickém jazyce s ostatními studenty z okolních středních škol. Okresní kolo této soutěže zahrnovolo poslech úrovně advanced, kreativní popis obrázku, dialog na předem nezadané téma se zaměřením na spontánní reakci a prezentaci zaměřenou na zjištění šířky slovní zásoby. V nelehké konkurenci většinou starších soutěžících Vítek obsadil krásné šesté místo a my gratulujeme!

Číst více

V náročné konkurenci znovu na stupních vítězů

Ve středu 22. 2. 2017 se fiktivní firmy zúčastnily dalšího mezinárodního veletrhu, tentokrát v Ostravě. Již od brzkého rána, kdy se připravovaly stánky, všichni tušili, že konkurence je silná a zejména firmy z Čadce a Košic přijely ve skvělé formě. Nakonec se poctivá příprava a zkušenosti z minulého veletrhu vyplatily a naši úspěšní znovu zabodovali. Firma B. for C., s. r. o. vedená Veronikou Lepíkovou zvítězila v soutěži o nejlepší vizitku a Monroe fashion, s. r. o. vedená Monikou Turoňovou získala 2. místo v soutěži o nejlepší katalog.

Gratulujeme!

Číst více

Beseda o Kanadě

Ve středu 22. února nás navštívil pan Bulawa, který strávil několik desítek let v Kanadě a na svých pracovních i soukromých cestách navštívil Spojené státy jako například Kalifornii, Floridu a další. Přiblížil nám život v Kanadě a v kanadské společnosti a doplnil o zajímavé zážitky a zkušenosti jak z pracovního, tak i ze soukromého života. Za zajímavou přednášku a debatu děkujeme.

Postřehy našich studentů:

  • Beseda,…
Číst více

První místo v regionálním kole soutěže "Navrhni projekt"

Vítězové soutěže Ve středu 14.12.2016 se studenti třetího ročníku Daniel Kredba, Veronika Lepíková a naše sluníčko Zuzka Skotnicová účastnili regionálního kola soutěže Navrhni projekt.

Soutěž pořádá Ministerstvo pro místní rozvojEurocentra a jejich zástupci zasedli v hodnotící komisi.

V opravdu náročné konkurenci…

Číst více

George Orwell – 1984 aneb Velký bratr tě sleduje

Pražské profesionální Divadlo Různých Jmen počátkem prosince opět hostovalo na Nové scéně Vlast ve Frýdku-Místku, a tak měli naši studenti jedinečnou možnost zhlédnout divadelní představení s názvem 1984 aneb Velký bratr tě sleduje.

Perfektní dramatizace stejnojmenného Orwellova románu a vynikající herecké výkony byly zárukou hlubokého uměleckého zážitku.

Úspěch na veletrhu fiktivních firem

Dne 6.12. se naše škola zúčastnila mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Českém Těšíně. Na tomto veletrhu bojovaly o vítězství firmy z České republiky, Slovenska a Polska.

Žáci si mohli vyzkoušet jaké to je být podnikatelem a propagovat svou firmu. Obě naše firmy, které se zúčastnily se umístily na stupních vítězů.

Na třetím místě skončila firma B. for C., která se zabývá půjčováním elektrických kol, a druhou pozici obsadila firma Monroe fashion, která poskytuje službu šití šatů na míru.

Jsme na naše…

Číst více

Spolupráce naší školy s ČSOB

V rámci spolupráce naší školy s ČSOB se studenti maturitního ročníku účastnili 30. listopadu praktického semináře s ing. Natálii Filarovou, specialistou pro přijímání nových pracovníků do ČSOB. Paní inženýrka přiblížila studentům průběh přijímacího pohovoru s uchazečem o zaměstnání v bance, seznámila je s požadovanými předpoklady pro úspěšnost u přijímacího pohovoru na některé pracovní pozice.

Studenti si rovněž prakticky vyzkoušeli zvládnutí nelehkých zadání a úkolů, které jsou součástí přijímacích řízení.

Mezi studenty přišel také ředitel Poštovní spořitelny, pobočky ČSOB ve…

Číst více

Jazykový pobyt v Anglii

Koncem měsíce října jsme se vydali na osmidenní zahraniční jazykový pobyt do malého přímořského městečka Ilfracombe.
Severní Devon nás přivítal příjemným podzimním počasím a ukázal nám krásní místa v zářících barvách. V této oblasti jsme mohli obdivovat Titagel castle krále Artuše a nádherné útesy s Merlinovou jeskyní, soukromou vesničku Clovelly, Barnstaple, Lynton a Lynmouth nebo večerní Londýn s plavbou na řece Temži. Studenti měli měli možnost zažít výuku v jazykové škole "Country cousines" nejen v dopoledních hodinách, ale také s večerním programem karaoke.

Číst více

Přijďte se podívat do výuky

Chcete se podívat jak to chodí na naší škole? Chcete se dozvědět něco víc o předmětech, které vás čekají? Přijďte se podívat do výuky ve středu 16.11.2016. Pro lepší organizační zabezpečení se prosím zaregistrujte zde.

Naši partneři

Schäffer school
Hospodářská komora
Asociace Hotelů a Restaurací
Účetní program Pohoda
Golf Resort Čeladná
Golf & Ski Resort Ostravice
Evropský sociální fond
Unihost Ostrava