Slider-1
Slider-2
Slider-3

Absolventi 2003

2003 - Kateřina Fijaková

Po škole jsem šla na VOŠ Goodwill, kde se ze mě stala správná „šprtka“, ale za to mohla jedině Garnolka :-). Takže jsem ji zdárně ukončila. Můj titul zní :-) Diplomovaná specialistka v oboru Zahraniční obchod. Nyní pracuji jako Project coordinator. To znamená: když se někde něco staví, tak já k tomu kreslím mapy, vyřizuji na úřadech plyn, vodu, elektřinu... a mám na starost, aby všechny projekty klapaly tak, jak mají. Je to zajímavá práce a někdy mě mrzí, že jsem nechodila i do předmětu stavitelství .
Toto je sice zajímavá práce, ale na Goodwillu mě nějak chytl marketing a management, a tak v dubnu nastupuji do jiné firmy, kde budu pracovat v marketingovém oddělení.

Kateřina Fijaková, absolvent roku 2003

2003 - Kateřina Hrachovická

Po absolvování střední školy jsem se dala na studování Vysoké školy báňské- Technické univerzity v Ostravě, a to konkrétně Ekonomické fakulty, původně jsem nastoupila na magisterské studium, ale v průběhu studia jsem se rozhodla přejít na studium bakalářské, obor Ekonomika podniku. V současné době mám po zimním zkouškovém období (úspěšném) a píši svou bakalářskou práci na téma Řízení lidských zdrojů v malém a středním podnikání, své teoretické poznatky aplikuji ve firmě Ambra ve Sviadnově, kam docházím a studuji jejich systém personalistiky. No, doufám, že letos se mi podaří udělat státnice a být alespoň bakalář. Příští rok jsem se rozhodla pokračovat v navazujícím magisterském studijním programu na téže škole a doufám, že za dva roky budu konečně Ing. Současně s magisterským studiem bych chtěla také zkusit absolvovat na naší univerzitě studium na katedře učitelství odborných předmětů a získat tak osvědčení o pedagogické způsobilosti k vyučování odborných předmětů v oboru své vysokoškolské kvalifikace. Tak to by bylo ze studijní stránky mého života a mých plánů do budoucnosti asi vše.

Ve svém volném čase se věnuji břišním tancům, a to dost intenzivně, dokonce vystupujeme na plesech apod., z čehož mám obrovskou radost, protože tento druh tance mě přímo fascinuje, takže jsem ráda, že máme i úspěch.

Kateřina Hrachovická, absolvent roku 2003

2003 - Veronika Syřínková

Po maturitě jsem dále studovala na VOŠ v Kopřivnici, obor Ekonomika podniku a management. Toto studium je na 3,5 roku.

Myslím si, že střední škola mi dala dobré základy pro další studium. 17. ledna 2007 jsem úspěšně ukončila školu absolutoriem s vyznamenáním a získala titul DiS. Od května 2007 pracuji ve Válcovnách plechu ve Frýdku-Místku. Jsem na finančním oddělení a řídím pohledávky. Je to zajímavá práce a získávám zde mnoho cenných zkušeností do dalšího života.

Za druhou významnou změnu ve svém životě považuji svatbu. Od 8. 9. 2007 se již nejmenuji Syřínková, ale Matejková. Vzala jsem si svého dlouholetého přítele Petra Matejku. Dětičky prozatím neplánujeme. Mým dalším cílem je vybudovat si vlastí hnízdečko, prozatím bydlíme u rodičů.

Veronika Syřínková, absolvent roku 2003

2003 - Eva Ručková a David Galajda

David a já jsme už dva a čtvrt roku ve Skotsku. Máme se tu dobře, proto tu asi jsme tak dlouho. Každý rok jezdíme do Čech na dovolenou, to je sranda, co? Zrovna v březnu jedeme zase.

Chceme ješte cestovat a poznat svět, uvidime. Já pracuju už asi rok a půl ve velké prádelně, pereme pro nejznamější hotely a restaurace ve Skotsku. Zkusila jsem si tam už snad všechny možné práce, ale nyní pracuji u mandlu, není to práce těžká, spíše dost stupidní, ale co se dá dělat. Zkoušela jsem si najít práci někde v kanceláři, ale nemají o mě zájem. Tak jsem se rozhodla chodit do školy a zlepšit si svou úroveň angličtiny, jelikož mám pocit, že v továrně ztrácím inteligenci. Pracují tam totiž lidé se základním vzděláním, nemají absolutně žádný přehled, nic je nezajímá, žijí jen tou prací, a já taková být nechci. Takže chodím do té školy, je to zatím jen jednou týdně, ale aspoň něco, baví mě to a celkem mi to i jde. David pracoval rok na stavbě, kde se naučil pokrývat střechy, teď pracuje od léta na vrakovišti s auty. Má výhodu v tom, že si může vyzkoušet různé práce a naučit se tak něco nového, já můžu dělat tak v továrnách nebo uklízečku. No, uvidíme, třeba se to časem změní.

V budoucnu bychom chtěli odjet někam na samotu. Některé hotely nabízejí práci třeba na rok někde na ostrově nebo v horách, s ubytováním a se stravou. Byla by to určitě příjemná změna, protože když člověk bydlí ve městě, dost utratí. Pořídili jsme si kočičku, Umu, bydlí s námi už rok, je to mazel. O volném čase jezdíme na výlety do hor nebo k moři, škoda, ze se v něm nedá koupat. Někdy se nám po Čechách stýská, po rodině a po přátelích, ale takový je život, jednou se určitě vrátíme.

Eva Ručková a David Galajda, absolvent roku 2003

2003 - Michaela Blaszczoková

Od maturity jsem nastoupila na VOŠ GOODWILL ve Frýdku, po ukončení studia jsem nastoupila do fy BLANCO CZ, spol. s r. o., v Chlebovicích, zastávám zde funkci administrativní pracovnice (účetnictví, personalistika), práce mne velmi baví. V soukromí na rozdíl od mých spolužaček jsem stále svobodná a bezdětná.

Michaela Blaszczoková, absolvent roku 2003

2003 - Dorota Sikorová

Často kolem školy projíždím při cestě do práce a vždy vzpomínám. V dobrém, samozřejmě:-)

Pracuji pro Nadaci Terezy Maxové na projektu „Najdi svůj směr“ a působím v dětském domově tady ve Frýdku-Místku, u Olešné. Název mé profese je expert-poradce, na dveřích mám napsáno speciální pedagog, ale ve skutečnosti jsem spíš taková vrba. Řeším starosti a trápení, snažím se pomalinku hojit šrámy, které na dětech napáchali jejich milovaní rodičové. Ve zbytku času se zabývám nápravou poruch učení, zvládáním poruch pozornosti, poruch chování a přípravou dospívajících dětí na život za branami dětského domova. Práce docela náročná, ale moc krásná.

Po maturitě se mi už nikam na denní studium nechtělo, a tak jsem se dala na dálkové studium pedagogiky a psychologie na Střední pedagogické škole v Krnově. Během jednoho roku se mi podařilo z těchto dvou předmětů udělat maturitu. A protože se přítel chystal studovat speciální pedagogiku na Univerzitě Palackého v Olomouci a přijímačky byly právě z psychologie a pedagogiky, nechala jsem se zviklat, poslala přihlášku a vyšlo to. Roky utekly a já teď momentálně po večerech válčím se závěrečnou prací a „těším se“ na blížící se státnice. A už taky přemýšlím, co budu studovat potom.

Takže chodím do práce, jezdím na různá školení spojená s mým zaměstnáním, končím studium VŠ a nosím zásnubní prstýnek. Děti žádné, ale jsem si jistá, že určitě budou prudce inteligentní a nádherné.

Dorota Sikorová, absolvent roku 2003

Naši partneři