Slider-1
Slider-2
Slider-3

Absolventi 2007

2007 - Lucie Sikorova

Dobry den,

jmenuji se Lucie Sikorova a jsem absolventka roku 2007. Po maturite jsem studovala na Obchodne podnikatelske fakulte v Karvine, tam sem byla clenem AISEC (mezinarodni studentska organizace zamerena na mezinarodni vymenny program odbornych praxi), asi po pul roce sem ukoncila studium ,(moje mamka se provdala za anglicana) a ja se odstehovala do anglie. Tam mi zacal uplne jiny zivot. Zezacatku jsem to tady nesla tezce, nikoho sem tu neznala a tak bylo tezke hledat si nove kamarady. Moje prvni prace tady v anglii nebyly moc uchvatne, delala jsem v cokoladovne, v deckych taborech a tak podobne. Potom sem si nasla praci v hotelu, ktery patri pod Best Western, zacala jsem jako cisnice, a pri praci si delala NVQ (National Vocational Qualifications) Customer Service. V tomto hotelu jsem uz vic nez dva roky, z cisnice sem se stala breakfast supervisor a ted sem dostala povyseni na recepcni, coz zahrnuje veskerou komunikaci se zakaznikem a take vyuctovani. Pred dvema tydny jsem udelala zkousky z anglictiny IELTS (tyto zkouzky musi mit vsichni non UK citizens) a dostala sem skore 7, coz pro mne znamena ze pristi rok muzu jit studovat na vysokou skolu. Chci jit studovat do Bournemouth a to Management. A take minuly tyden me muj zamestnavatel zapsal na NVQ Team Leading, po kterem (jestli to zvladnu :) ) muzu studova NVQ Management. Muj manager mne tlaci abych byla jeho zastupcem, ale ja se toho trochu bojim protoze vim co to obnasi, ale kdyz nad tim tak uvazuju uz ted delam nektere managerske prace, jako napr. objednavky, dealing with customers atd.

Podnikatelska skola byla pro mne pevnym a dobrym zakladnim stavebnim kamenem do zivota. Ale dale uz vse zavisi na cloveku ceho v zivote dosahne.
Prace v zahranici mi umoznila poznat nove kultury, a tvrdou praci si clovek ujasni ceho chce v zivote dosahnout. Pro mne nejvetsim plusem je neomezena moznost cestovat. Minuly rok sem se byla podivat v Irsku, Francii, Spanelsku, Thajsku a za dva mesice jedu do Ciny, Hong Kongu a na Phuke. Prace tady mi dala dobrou praxi a lekci do zivotat. Jedina nevyhoda je ze uz poradne neumim mluvit cesky :),

Lucie Sikorova, absolvent roku 2007

2007 - Veronika Lachová

Po maturitě jsem začala studovat Vysokou školu hotelovou v Praze (www.vsh.cz), škola je úžasná, aby taky ne, když je soukromá . Je to bohužel jediná škola v ČR, kde je i magisterské studium, takže jsem nucená dávat za každý semestr 32 500 Kč, které bohužel musím splácet. Předměty to docela slušně kompenzují, předmět Bar, kde si dvě vyučovací hodiny mícháme drinky, poté následuje předmět Víno - kde pro změnu degustujeme víno, a potom odborná gastronomie, kde si děláme steaky z pravé svíčkové.

I když to tak vypadá, úplné leháro to není, taky máme Výživu a hygienu, Zbožíznalství, Techniku hotelu a podobné strašně nezajímavé předměty, ale dá se to vydržet.
V Praze je opravdu blaze, ale draze, takže jsem byla nucena najít si brigádu.

Pracuji v multikině, kterých je v naší metropoli opravdu požehnaně, jako klasická obsluha. Prodávám a trhám lístky, brigáda není vůbec náročná, peníze docela dobré, ale hlavně jsme tam perfektní parta, věkový průměr zhruba 23 let. A skoro každý týden přijde nějaká známá osobnost, už jsem viděla Jirku Mádla, Pavla Anděla, Martina Písaříka, Martina Dejdara...

Veronika Lachová, absolvent roku 2007

2007 - Tomáš Honč

Začátkem října 2007 jsem začal studovat VŠB v Ostravě, Fakultu bezpečnostního inženýrství. Po nesnadném začátku, kdy jsem si zvykal na nový styl učení a hlavně na neustálé přejížděni mezi Výškovicemi a Porubou, kde probíhala výuka, nedostatky v některých předmětech byly značné, ale na jejich řešení už bohužel nedošlo.

Jelikož jsem si koncem prázdnin chtěl udělat řidičský průkaz, byl jsem nucen se objednat na očním, první možný termín paní doktorky byl až začátkem října, kde se zjístila téměř nulová viditelnost levého oka. Podle přístrojů bylo oko v pořádku, což znamenalo kolotoč následných vyšetření a zjištění, že operace v Praze je neodkladná, jelikož mohu přijít úplně o zraku. Nežli jsem se dostal zase zpátky domů, byl již několik dní rok 2008.

V současné době beru spoustu léků a pomalu začínám s tělesnou aktivitou, ke které mi rovněž dopomáhá můj nový pejsek. Určitou část dne se snažím trávit čtením a podobnými aktivitami, při kterých mohu trénovat svůj pomalu lepšící se zrak.

Tomáš Honč, absolvent roku 2007

Naši partneři