Prima PrimMatovský pobyt

Ve dnech 4.  až 6. září tohoto roku proběhl každoroční adaptační kurz prváků ve Ski areálu Bílá. Zúčastnilo se 42 studentů, z toho 6 bylo vybraných ze 3. ročníku.  Adaptační kurz probíhal v duchu zábavy a začlenění se do  kolektivu. Učitelé toho měli připraveno opravdu hodně. Adaptační kurz byl sportovního rázu, takže jsme se rozhodně nenudili. Za zmínku stojí velmi populární hra "Co nemáš v hlavě, musíš mít v nohách". Hra spočívá v tom, že ve dvojicích se běží po sjezdovce k deseti hádankám. Když se daná hádanka neuhodne, musí dvojice dělat dřepy (číslo hádanky x 10). Tato hra je fyzicky velmi náročná, to taky dokazuje, že téměř každý na druhý den nemohl skoro chodit :D Další super hra se jmenovala "živý most" a odehrávala se v lese. Vybraný člověk ze skupinky se měl dostat do cíle, aniž by se dotkl země. Tím pádem zbytek skupinky dělal "živý most". Jelikož bylo čerstvě po dešti, tak se na oblečení chytalo hodně hlíny. Proto po této hře téměř všichni vypadali jako prasátka :D Pak následovaly další hry, které se už odvíjely na ubytovně. Všechny byly na čas a hodnoceny. Poslední den byl vyhlášený vítězný tým.

Adaptační pobyt si všichni užili naplno a věřím, že si to všichni budeme ještě dlouho pamatovat! Jménem všech zúčastněných studentů chci poděkovat učitelům, kteří nám zorganizovali tak skvělý adapťak!!! Děkujeme !!!

Roman Kwaczek, 1.B

 

Je tady první školní den a my místo do školních lavic vyrážíme na náš adaptační pobyt na Bílou. Hned po vybalení věcí jsme byli rozdělení do týmů a už to mohlo všechno začít. A my se těšili, že oproti očekávání to bude "lehárko". Druhý den ovšem pan učitel Kopec dostal svému jménu a kopec-sjezdovka se stal naší zábavou dne. Kdy nás za účasti ostatních milých kantorů totálně fyzicky zlikvidoval. Na tlačení kola lesní stezkou a živý most,  jak nám říkali, asi nezapomeneme...Cíl byl splněn! Je z nás jedna velká PrimMat parta!

Sára Žabenská, 1. A

 

 

 

 

Naši partneři