Den kariérového poradenství

Naše škola pořádala Den kariérového poradenství, který byl určen pro 4. ročníky. Studenti si poslechli prezentaci např. Univerzity Palackého v Olomouci, VŠ Prigo, VOŠ Požární ochrany. V závěru vždy nechyběla diskuze se zájemci o konkrétní obory.

Během dne probíhala také beseda s letuškou, individuální konzultace s kariérovou poradkyní nebo absolventkami naší školy.

Jako nejpřínosnější hodnotili studenti právě besedu s absolventkami Hanou Vlčkovou a Valarií Starůstkovou, které v současné době studují na Ekonomické fakultě VŠB. Srozumitelnou formou studentům přiblížily, jak to chodí na vysoké škole z pohledu studenta, jaké nástrahy budoucí vysokoškoláky během stududia čekají a na co si dát pozor. 

Tento den maturanti hodnotili jako přínosný a ocenili, že škole záleží na jejich budoucnosti.