Slider-1
Slider-2
Slider-3

Aktuality

Studenti PrimMatu si před Vánocemi zasportovali

Přidáno

Dne 21. 12. 2018 uspořádali studenti druhého ročníku pod taktovkou Viléma Zámečníka sportovní den. 

Chlapci změřili své síly ve fotbalovém turnaji a děvčata ve volejbalovém. Jednotlivé týmy byly rozděleny podle ročníků. Turnaj probíhal v pohodovém tempu a přátelském duchu. Žáci, kteří se neúčastnili turnajů jako hráči, tak fandili svým spolužákům z tribuny. Ve finále fotbalového klání se utkal 3. a 4. ročník. Nakonec "třeťáci"  zvítězili 2:1. Volejbalový turnaj vyhrál tým 2.B, kdy ve finále porazil hráčky 1.B 2:0 na sety. Na závěr byly vítězům předány sladké odměny a poháry za první…

Číst více

Studenti PrimMatu navštívili divadelní představení v anglickém jazyce

Přidáno

Dne 20.12. 2018 zhlédli studenti 1. - 3. ročníku komedii W. Shakespeara A MIDSUMMER NIGHT´S DREAM (Sen noci svatojánské), kterou si nastudovali žáci Gymnázia Olgy Havlové. Hru plnou zvratů a vtipných scén ztvárnili herci dokonale a novodobé pojetí hry se všem líbilo.

Aktuality

Úspěšný absolvent PrimMat Filip Bačák

Přidáno

Spousta našich studentů si určitě klade otázku, zda se jim po ukončení studií podaří prorazit. Zda zvládnou být úspěšní v oboru, který vystudovali, a zúročí tak všechny vědomosti a dovednosti z praxe, kterou při studiu na PrimMatu získali.

Filip Bačák je absolventem PrimMatu a vzhledem k tomu, že si založil úspěšnou firmu Bafire Solution s.r.o., určitě vám k tomuto tématu může říct daleko víc.

“Po zdárném absolvování maturity jsem nastoupil jako zaměstnanec ve společnosti, kde jsem vykonával povinnou školní praxi. Zároveň jsem zahájil i studia na Vysoké škole Báňské, kde jsem…

Číst více

Vánoční Praha

Přidáno

Dne 6.12. se třída 2. B vydala obdivovat krásy vánoční Prahy. Navštívili nejznámější místa a každý student měl k dané památce připravenou krátkou prezentaci.

Obohacující byl pro ně také plánovaný sraz s jedním z nejznámějších youtuberů Jirkou Králem. Toto setkání bylo pro studenty velice podnětné, protože probrali i různé otázky ohledně byznysu.

I přes problémy s dopravou se výlet vydařil a studenti byli nakonec rádi, že se během delší jízdy vlakem mohli více sblížit a utužit kolektiv.

Číst více

Úsměvy smutných mužů

Přidáno

Dne 17.12. studenti PrimMatu zamířili do kina Vlast, kde zhlédli film Úsměvy smutných mužů, natočený podle stejnojmenné autobiografické knihy Josefa Formánka. Díky tomuto místy drsnému filmu z protialkoholní léčebny si studenti uvědomili sílu závislosti na alkoholu, která si nevybírá napříč generacemi ani společenským postavením. Filmové představení hodnotili kladně a po jeho skončení o problematice v rámci prevence sociálně-patologických jevů ještě dlouho diskutovali.

Číst více

Ekonomická olympiáda

Přidáno

V první polovině prosince se naši studenti 2. a 3. ročníku zúčastnili školního kola Ekonomické olympiády. Tuto soutěž organizuje Institut ekonomického vzdělání společně s Českou národní bankou v Praze a zaměřuje se na znalosti z ekonomie a financí.

V letošním roce se olympiády zúčastnilo 15 000 studentů z 337 středních škol v ČR. Nejlepšího výsledku na naší škole dosáhla Eliška Holinková z 3.A a zajistila si tak účast v krajském kole, které se bude konat na přelomu ledna a února 2019. Srdečně blahopřejeme!

Číst více

Best in English

Přidáno

Dne 30.11. 2018 se naše škola zúčastnila s 18 studenty soutěže v anglickém jazyce v rozmezí úrovní B1 - C1. (maturitní úroveň je B1).

V této skupině dosáhli nejlepších výsledků Kryštof Marášek z 2. A a Vítek Šarišský z 3. A - gratulujeme.

Do 2 týdnů se dozvíme, jak se naši studenti umístili v naší republice a celoevropsky mezi všemi zúčastněnými školami.

Všem studentům, kteří se zúčastnili a mohli si poměřit své znalosti na daných úrovních, gratulujeme.

1. A: Dominik Fabík, Eliška Mohylová, Bety Hlisnikovská

1. B: Jakub Machálek, Bára Müllerová, Adam Děkan,…

Číst více

Hovory s T.G.M. ke stému výročí založení ČSR

Přidáno

Dne 16. listopadu navštívili studenti prvních a druhých ročníků film „Hovory s T.G.M.“. U příležitosti stého výročí založení ČSR studenti mohli poznat postavu prezidenta první republiky T. G. Masaryka z jiné stránky než ve škole. Zajímavé bylo pro ně i vykreslení postavy Karla Čapka, jehož knihy budou číst v rámci přípravy na maturitní zkoušku z českého jazyka. Film nebyl náročný na děj, zato byl bohatý na myšlenky jak Masaryka, tak Čapka, a to nejen co se týče naší historie. Studenti mohli zjistit, jaké názory měli oba slavní muži na nešťastnou lásku, výchovu, nevěru, osamění, smysl života,…

Číst více

Naši partneři