Slider-1
Slider-2
Slider-3

Aktuality

2. kolo přijímacího řízení

Přidáno

Vyhlašujeme 2. kolo přijamcího řízení pro dvouprofesní studijní obory Ekonomika a podnikání: zaměření na pozemní stavitelství a Ekonomika a podnikání: zaměření na služby v cestovním ruchu. Více informací zde.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019

Přidáno

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2018/2019 zobrazíte zde.

Úspěšným žákům gratulujeme a těšíme se na Vás.

Aktuality

Naši studenti zasedli do lavic VŠ

Přidáno

Na škole PrimMat rádi přivítáme lidi, kteří jsou aktivní a ochotní na sobě pracovat. Pro prakticky zaměřené studenty chystáme řadu akcí, exkurzí, účastníme se soutěží. Kromě toho ale samozřejmě dbáme na vysokou kvalitu výuky. Velká část našich studentů dlouhodobě pokračuje na VŠ. Pro třetí a čtvrtý ročník škola bezplatně nabízí nepovinný předmět „Cvičení z matematiky“ přímo zaměřený na základy vysokoškolské matematiky. Protože je tato příprava jednou z priorit školy, navázali jsme spolupráci s katedrou matematiky na Ostravské univerzitě. Zásluhou paní RNDr. Petry Konečné, proděkanky katedry,…

Číst více
Aktuality

PrimMat bodoval na Veletrhu fiktivních firem

Přidáno

Ve čtvrtek 22. března se v prostorách ostravského výstaviště Černá louka konal 10. ročník regionálního veletrhu fiktivních firem. PrimMat zde reprezentovaly hned dvě fiktivní firmy, a to velmi úspěšně.

Studenti se v rámci předmětů  fiktivní firma nebo studentská společnost učí vytvářet fungující a efektivní společnosti se všemi náležitostmi. Jsou fiktivně vytvářeny podmínky pro založení, vznik a fungování firmy i s  případnou spolupráci s reálnými partnery.

Veletrh fiktivních firem pak dává školám příležitost, aby prezentovaly  své firmy, ale také samotnou školu prostřednictvím…

Číst více

Školní časopis - březen 2018

Přidáno

Vážení čtenáři, přicházíme s dalším číslem školního časopisu (odkaz). Děkujeme všem za příspěvky.

Redakční rada

Aktuality

Připravujeme vlastní učebnici pro studenty maturující z matematiky​

Přidáno

Na příští rok chystáme pro naše studenty novou učebnici matematiky. Jejím úkolem je pomoci jim připravit se na státní maturitu z matematiky. Z předchozích let je vidět snaha o maturitu více praktickou – slovní úlohy, problémy ze života, orientace v problému, základní dovednosti z různých oblastí matematiky … Učebnice, kterou pro vás připravujeme, by právě tyto nároky měla splňovat.

Rozsah učiva bude přesně odpovídat maturitním požadavkům a nebude je zbytečně překračovat. (Pro nadanější studenty máme připraven nepovinný předmět, kde si budeme moci dovolit větší náročnost.) Příklady jsou…

Číst více
Aktuality

PrimMat Talent

Přidáno

Slavnostní chvilky máme na PrimMatu rádi. A tato je extra milá, neb vám s velkou radostí představujeme PrimMat talenty pro rok 2018, kterými se na základě hlasování na dni otevřených dveří stává a iPad mini vyhrává Kateřina Adámková ze ZŠ Staré Město se svým projektem Můj vysněný pokoj. A Zuzana Blahutová ze ZŠ Kozlovice se svým projektem Můj vysněný pokoj, která vyhrává za základě online hlasování slevu na školném.

Gratulujeme.

Číst více
Aktuality

Martin Šromek - absolvent PrimMat a hvězda manchesterských hotelů (ročník 2010)

Přidáno

Neuvěřitelná cesta, která započala na PrimMatu, vedla přes stáž v Řecku a vyvrcholila v Manchesteru na pozici zástupce generálního ředitele vyhlášeného hotelu a odborníka na otevírání nových hotelových komplexů. Martin, cílevědomý, pracovitý a ambiciózní absolvent naší střední školy, který jel pracovat ven a nesmířil se s pozicí dělníka!

Studoval PrimMat a již tehdy se orientoval na obchodní a managerské činnosti, miloval jazyky a bojoval s účetnictvím a právní naukou, neb sám jde vždy proti obecným pravidlům a raději si určuje svá vlastní. Na PrimMat vzpomíná s nostalgií a radostí.…

Číst více

Naši partneři