Slider-1
Slider-2
Slider-3

Aktuality

Den otevřených dveří

Přidáno

Dny otevřených dveří se konají v pondělí 19. 11. 2018 od 15:30 do 18:00 hodin a v neděli 13. 1. 2019 od 14:00 do 16:00 hodin. Více informací zde.

Studenti se účastní mezinárodního projektu

Přidáno

Jednou z možností, jak si vyzkoušet využití získaných dovedností v praxi, je pro naše studenty účast v projektu IN PLACE. Jde o mezinárodní projekt, jehož cílem je pomoc drobným podnikatelům. Za podpory Evropské unie zúčastnění studenti vytvářejí videa, která pak vybrané drobné podniky využijí ke své propagaci. Důležitou součástí projektu je mezinárodní spolupráce a právě v jejím rámci se v minulém týdnu účastnili Mgr. Michal Adam a Mgr. Tomáš Kopec školení v nizozemském Amsterdamu. Cílem bylo sjednocení kritérií hodnocení a především výměna zkušeností spojených jak s využitím různých typů softwaru,…

Číst více
Aktuality

Návštěva Komerční banky

Přidáno

V rámci projektu kariérového poradenství, podporovaného z evropských fondů, skupina studentů čtvrtého ročníků navštívila Komerční banku ve Frýdku – Místku. Náměstek ředitele pobočky pan Bc. Žáček studenty provedl zázemím banky, diskutoval s nimi o bankovních produktech pro zvýšení jejich finanční gramotnosti, informoval je o možnostech pracovního uplatnění a požadavcích na zaměstnance.

Naši studenti navštívili Legiovlak

Přidáno

K 100. výročí  vzniku Československa studenti tříd 2. A a 2. B v rámci výuky moderních dějin navštívili unikátní putovní výstavu na kolejích „Legiovlak“  věnovanou československým legionářům působícím na Sibiři v období první světové války.

Díky výstavě studenti získali představu o tom, jak takové vlaky legionářů vypadaly. Mohli si prohlédnout mnoho informačních tabulí, starých fotografií, uniforem a zbraní. Setkali se tak s historií nejen na stránkách knih, ale i v reálné podobě.

Číst více
Aktuality

Adaptační kurz se vydařil

Přidáno

Na začátku školního roku vyrazili studenti prvních ročníků na třídenní adaptační kurz, který se konal na Bílé. Kurz měl studentům usnadnit přechod na střední školu, pomoci odbourat obavy z nového školního prostředí a seznámit s učiteli i se spolužáky. Jak napovídá pozitivní hodnocení jednotlivých studentů, akce byla úspěšná, i když náročná.

Takto například vyjádřila své dojmy studentka třídy 1.B po návratu z kurzu:

Hned 4. 9. ráno jsme odjeli na adaptační kurz. Abych byla upřímná, moc jsem se netěšila a byla jsem dost nervózní, o to víc jsem ale byla překvapená.

Jedním…

Číst více

Pedagog z naší školy přednášel na prestižní univerzitě

Přidáno

Střední škola PrimMat se již řadu let snaží zapojovat do výuky moderní didaktické postupy, se kterými souvisí také moderní didaktická technika.

Za tuto dobu získala škola a její učitelé zkušenosti, které jsou schopni předávat dál v rámci kurzů, školení nebo setkání pedagogů.

Mgr. Tomáš Kopec, učitel matematiky, přijal nabídku přednášet 20. 9. 2018 na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy o výukových možnostech při testování žáků v rámci celostátního setkání informatiků a matematiků. Akce byla zároveň vhodnou příležitostí k výměně zkušeností s ostatními školami v ČR.

Budeme…

Číst více
Aktuality

Státnice z obchodní korespondence

Přidáno

Na konci loňského školního roku se uskutečnily státnice z obchodní korespondence. Zájemců  z 2. ročníku bylo tentokrát méně než obvykle, proto zkoušky vykonávali na Obchodní akademii v Místku.

Zkouška se skládá ze tří částí - 10 minutového opisu na rychlost a přesnost, obchodního dopisu a tabulky.

Pouze Vítek Šarišský si se všemi nástrahami výtečné poradil a státní zkoušku s přehledem zvládl! Gratulujeme!!!

Číst více
Aktuality

Netradiční předávání vysvědčení

Přidáno

Pro vysvědčení se koncem června někteří "primmaťáci" vypravili do sousedního Slovenska, jiní do místního aquaparku a sportovní nadšenci vyrazili na kolech.

Naši partneři