Slider-1
Slider-2
Slider-3

Aktuality

Hovory s T.G.M. ke stému výročí založení ČSR

Přidáno

Dne 16. listopadu navštívili studenti prvních a druhých ročníků film „Hovory s T.G.M.“. U příležitosti stého výročí založení ČSR studenti mohli poznat postavu prezidenta první republiky T. G. Masaryka z jiné stránky než ve škole. Zajímavé bylo pro ně i vykreslení postavy Karla Čapka, jehož knihy budou číst v rámci přípravy na maturitní zkoušku z českého jazyka. Film nebyl náročný na děj, zato byl bohatý na myšlenky jak Masaryka, tak Čapka, a to nejen co se týče naší historie. Studenti mohli zjistit, jaké názory měli oba slavní muži na nešťastnou lásku, výchovu, nevěru, osamění, smysl života,…

Číst více

Den otevřených dveří

Přidáno

Dny otevřených dveří se konají v pondělí 19. 11. 2018 od 15:30 do 18:00 hodin a v neděli 13. 1. 2019 od 14:00 do 16:00 hodin. Více informací zde.

Aktuality

Studenti PrimMatu řešili morální dilema

Přidáno

Zajímá vás taky, jaké je to být soudcem? My jsme si to ve čtvrtek vyzkoušeli.
Vytáhli jsme motýlky, košile, šaty a sukně a namířili si to po škole do nového komorního divadla D 12 v Ostravě. Zájem o večerní představení Teror byl neočekávaně vysoký, a tak se sál zaplnil především námi.
Představení nás vtáhlo do morálního dramatu. Na konci jsme se my sami stali soudci a každý vyjádřil svůj hlas v procesu pilota Larse. Herci byli skvělí, příběh poutavý a my si atmosféru večerního divadla náramně užili.

Číst více

Spolupráce PrimMatu s Ekonomickou fakultou VŠB

Přidáno

Vysoké procento našich studentů pokračuje ve studiu na vysokých školách a mnozí si volí Ekonomickou fakultu VŠB. Naše škola proto zahájila s touto fakultou spolupráci.

Prvním krokem byla návštěva vysokoškolské pedagožky Ing. Kateřiny Kořené a proděkanky doc. Ing. Lenky Kauerové na naší škole. Studenti měli možnost vyslechnout si přednášku na téma Finanční gramotnost a dozvěděli se také mnohé informace o systému studia na Ekonomické faktultě.

Těšíme se, že spolupráce bude nadále pokračovat.

Číst více

Studenti se účastní mezinárodního projektu

Přidáno

Jednou z možností, jak si vyzkoušet využití získaných dovedností v praxi, je pro naše studenty účast v projektu IN PLACE. Jde o mezinárodní projekt, jehož cílem je pomoc drobným podnikatelům. Za podpory Evropské unie zúčastnění studenti vytvářejí videa, která pak vybrané drobné podniky využijí ke své propagaci. Důležitou součástí projektu je mezinárodní spolupráce a právě v jejím rámci se v minulém týdnu účastnili Mgr. Michal Adam a Mgr. Tomáš Kopec školení v nizozemském Amsterdamu. Cílem bylo sjednocení kritérií hodnocení a především výměna zkušeností spojených jak s využitím různých typů softwaru,…

Číst více
Aktuality

Návštěva Komerční banky

Přidáno

V rámci projektu kariérového poradenství, podporovaného z evropských fondů, skupina studentů čtvrtého ročníků navštívila Komerční banku ve Frýdku – Místku. Náměstek ředitele pobočky pan Bc. Žáček studenty provedl zázemím banky, diskutoval s nimi o bankovních produktech pro zvýšení jejich finanční gramotnosti, informoval je o možnostech pracovního uplatnění a požadavcích na zaměstnance.

Naši studenti navštívili Legiovlak

Přidáno

K 100. výročí  vzniku Československa studenti tříd 2. A a 2. B v rámci výuky moderních dějin navštívili unikátní putovní výstavu na kolejích „Legiovlak“  věnovanou československým legionářům působícím na Sibiři v období první světové války.

Díky výstavě studenti získali představu o tom, jak takové vlaky legionářů vypadaly. Mohli si prohlédnout mnoho informačních tabulí, starých fotografií, uniforem a zbraní. Setkali se tak s historií nejen na stránkách knih, ale i v reálné podobě.

Číst více
Aktuality

Adaptační kurz se vydařil

Přidáno

Na začátku školního roku vyrazili studenti prvních ročníků na třídenní adaptační kurz, který se konal na Bílé. Kurz měl studentům usnadnit přechod na střední školu, pomoci odbourat obavy z nového školního prostředí a seznámit s učiteli i se spolužáky. Jak napovídá pozitivní hodnocení jednotlivých studentů, akce byla úspěšná, i když náročná.

Takto například vyjádřila své dojmy studentka třídy 1.B po návratu z kurzu:

Hned 4. 9. ráno jsme odjeli na adaptační kurz. Abych byla upřímná, moc jsem se netěšila a byla jsem dost nervózní, o to víc jsem ale byla překvapená.

Jedním…

Číst více

Naši partneři