Slider-1
Slider-2
Slider-3

Aktuality

PrimMat opět v divadle

Přidáno

Známky již uzavřené, a vysvědčení ještě daleko. Jak jinak si tedy zpříjemnit pondělí na konci namáhavého ledna než kulturním zážitkem? My studenti z PrimMatu jsme se opět nastrojili do svátečního a tentokrát navštívili Spalovače mrtvol v Divadle Petra Bezruče.

Ze hry byla cítit úzkost, černý humor a pošmourná atmosféra, přesně taková, jakou jsem ji očekával.

Z večerních divadelních představení se u nás začíná stávat opět tradice a já se již teď těším, jaké bude to příští.

Šarišský Vít, 3.A

Číst více
Aktuality

LYSÁ HORA - předávání vysvědčení - již více než 10 let!!! Tradičně netradičně.

Přidáno

Jsme moc rádi, že na naší škole máme studenty, kteří se s nadšením účastní i aktivit ne zcela běžných. Jednou z takových akcí je předávání vysvědčení na Lysé hoře. Už více než deset let tak koncem ledna pořádáme výlet, na jehož konci dostanou účastníci vysvědčení nad šálkem čaje na nejvyšším vrcholu Beskyd. Letošní účast byla rekordní - vyrazili (i dorazili) jsme v krásném počtu 64 žáků. Nikdo ze zúčastněných jistě nelitoval náročné cesty. Odměnou nám bylo pohádkově krásné prostředí a spousta legrace při sestupu. Všem účastníkům děkujeme za pozitivní přístup a těšíme se na další dobrodružství.

Číst více

Konverzační soutěž z anglického jazyka

Přidáno

Dne 16. 1. 2019 se studenti prvních až třetích ročníků zúčastnili konverzační soutěže z anglického jazyka. Do finále postoupilo pět nejlepších studentů. První místo obsadil Kryštof Marášek, který přesvědčil porotu svým projevem na téma válečný konflikt v Sýrii a postupuje tak do okresního kola. Druhé místo obsadil Dominik Fabík a třetí místo Barbora Müllerová. Všem zúčastněným studentům děkujeme.

Číst více

Studenti PrimMatu si před Vánocemi zasportovali

Přidáno

Dne 21. 12. 2018 uspořádali studenti druhého ročníku pod taktovkou Viléma Zámečníka sportovní den. 

Chlapci změřili své síly ve fotbalovém turnaji a děvčata ve volejbalovém. Jednotlivé týmy byly rozděleny podle ročníků. Turnaj probíhal v pohodovém tempu a přátelském duchu. Žáci, kteří se neúčastnili turnajů jako hráči, tak fandili svým spolužákům z tribuny. Ve finále fotbalového klání se utkal 3. a 4. ročník. Nakonec "třeťáci"  zvítězili 2:1. Volejbalový turnaj vyhrál tým 2.B, kdy ve finále porazil hráčky 1.B 2:0 na sety. Na závěr byly vítězům předány sladké odměny a poháry za první…

Číst více

Studenti PrimMatu navštívili divadelní představení v anglickém jazyce

Přidáno

Dne 20.12. 2018 zhlédli studenti 1. - 3. ročníku komedii W. Shakespeara A MIDSUMMER NIGHT´S DREAM (Sen noci svatojánské), kterou si nastudovali žáci Gymnázia Olgy Havlové. Hru plnou zvratů a vtipných scén ztvárnili herci dokonale a novodobé pojetí hry se všem líbilo.

Aktuality

Úspěšný absolvent PrimMat Filip Bačák

Přidáno

Spousta našich studentů si určitě klade otázku, zda se jim po ukončení studií podaří prorazit. Zda zvládnou být úspěšní v oboru, který vystudovali, a zúročí tak všechny vědomosti a dovednosti z praxe, kterou při studiu na PrimMatu získali.

Filip Bačák je absolventem PrimMatu a vzhledem k tomu, že si založil úspěšnou firmu Bafire Solution s.r.o., určitě vám k tomuto tématu může říct daleko víc.

“Po zdárném absolvování maturity jsem nastoupil jako zaměstnanec ve společnosti, kde jsem vykonával povinnou školní praxi. Zároveň jsem zahájil i studia na Vysoké škole Báňské, kde jsem…

Číst více

Vánoční Praha

Přidáno

Dne 6.12. se třída 2. B vydala obdivovat krásy vánoční Prahy. Navštívili nejznámější místa a každý student měl k dané památce připravenou krátkou prezentaci.

Obohacující byl pro ně také plánovaný sraz s jedním z nejznámějších youtuberů Jirkou Králem. Toto setkání bylo pro studenty velice podnětné, protože probrali i různé otázky ohledně byznysu.

I přes problémy s dopravou se výlet vydařil a studenti byli nakonec rádi, že se během delší jízdy vlakem mohli více sblížit a utužit kolektiv.

Číst více

Úsměvy smutných mužů

Přidáno

Dne 17.12. studenti PrimMatu zamířili do kina Vlast, kde zhlédli film Úsměvy smutných mužů, natočený podle stejnojmenné autobiografické knihy Josefa Formánka. Díky tomuto místy drsnému filmu z protialkoholní léčebny si studenti uvědomili sílu závislosti na alkoholu, která si nevybírá napříč generacemi ani společenským postavením. Filmové představení hodnotili kladně a po jeho skončení o problematice v rámci prevence sociálně-patologických jevů ještě dlouho diskutovali.

Číst více

Naši partneři