Podnikání v euroregionu a pozemní stavitelství

Studijní obor: 63-41-M/01 EKONOMIKA A PODNIKÁNÍ se zaměřením 02 - podnikání v euroregionu a pozemní stavitelství

Pro výuku PS doporučujeme mít svůj vlastní notebook, který vám pomůže plně využít výhody moderního vzdělávání v oboru pozemního stavitelství. Vlastní zařízení vám umožní efektivněji pracovat s odborným softwarem a interaktivními materiály.

Profilová maturitní zkouška

Ústní maturitní zkouška: Podnikatelství - souhrnná  zkouška, Pozemní stavitelství

Praktická maturitní zkouška: vypracování souvislého účetního příkladu, obhajoba podnikatelského plánu, obhajoba stavebního projektu

Učební plán

Název ŠVP:

Podnikání v euroregionu

Kód a název RVP:

63-41-M/01 Ekonomika a podnikání

Délka a forma vzdělávání:

čtyřleté denní

Stupeň vzdělání:

střední vzdělání s maturitní zkouškou

Platnost:

od 1. 9. 2022, počínaje prvním ročníkem

Učební plán školního vzdělávacího programu

Kategorie, názvy a zkratky vyučovaných předmětů

Počet týdenních vyučovacích hodin v ročníku

ZSV

MAT

11

Seminář z maturitních předmětů (MA, ČJL, ANJ)

Základy přírodních věd

100

Součásti výuky je odborná praxe v trvání čtyř týdnů

4

Kategorie, názvy a zkratky vyučovaných předmětů – zaměření 02 - Podnikání v euroregionu a pozemní stavitelství

Počet týdenních vyučovacích hodin v ročníku

29

121

Součásti výuky je odborná praxe v trvání čtyř týdnů

Poznámky k učebnímu plánu:

1. V tabulce jsou uvedeny počty hodin za týden, číslo v závorce udává počet možných dělených hodin. O dělení rozhoduje ředitel školy, dle počtu žáků ve třídě.
  2. Učební praxe je zařazena do předmětů Podnikatelství, Účetnictví na PC a Aplikované podnikatelství (pro všechna zaměření) a Hotelový provoz, Odborné kreslení a Databáze (pro jednotlivá zaměření)
  3. Do výuky jsou průběžně zařazovány exkurze, soutěže a další vzdělávací akce, dále sportovní dny, sportovně turistické aktivity, které svým charakterem doplňují a rozšiřují výuku.
  4. S ohledem na podmínky výuky lze vybrané předměty vyučovat blokově. V těchto předmětech zařazuje vyučující přestávky s ohledem na bezpečnost práce, efektivitu a organizaci výuky.
  5. Do výuky jsou zařazovány nepovinné předměty, kroužky dle požadavků trhu práce, zájmů žáků a možnosti školy.
  6. V každém ročníku je zařazena výuka TV v rozsahu 2 hodin týdně. Výuka TV je doplňována a posilována o další sportovní a relaxační aktivity v rámci projektových dnů se sportovní tematikou. V 1. ročníku (září) je realizován třídenní adaptační pobyt žáků na podporu prevence se sportovně turistickou náplní a výchovou ke zdraví.
  7. Specializované odborné předměty – struktura a obsah specializovaných předmětů jsou v kompetenci ředitele školy. Specializované odborné předměty jsou zaměřeny na cestovní ruch, pozemní stavitelství, internetové služby a aplikace a jsou vyučovány v 1. - 4. ročníku a to v rámci disponibilních hodin. V souladu s ŠVP  škola vzdělává žáky v oboru Ekonomika a podnikání s odborným studijním zaměřením 01: podnikání v euroregionu a služby v cestovním ruchu, zaměřením 02: podnikání v euroregionu a pozemní stavitelství, zaměřením 03: podnikání v euroregionu a internetové služby a aplikace. V hodinách specializovaných předmětů jsou naplňovány požadavky praxe.

Přehled rozvržení týdnů ve školním roce

Činnost

Vyučování dle rozpisu učiva

31

30

29

Odborná praxe

Maturitní zkouška

Časová rezerva

Celkem týdnů

40

36

Poznámky k přehledu rozvržení týdnů:

1. Ve třetím a čtvrtém ročníku je do výuky zařazena odborná praxe, praxe probíhá souvisle, viz uvedený počet týdnů.
  2. Výuka je v průběhu celého studia systematicky doplňována zapojováním žáků do reálných akcí odborného i všeobecného charakteru, a to ve spolupráci se sociálními partnery.
  3. Časová rezerva – sportovní dny, poznávací zájezdy, výchovně vzdělávací akce, soutěže, exkurze, přednášky … opakování učiva.

Absolvent je středoškolsky vzdělaný odborník, který si na základě studia všeobecně vzdělávacích a odborných předmětů osvojí:

Spolehlivá znalost českého jazyka a jeho kultivované užívání

Oblast odborného vzdělání

Absolvent PrimMat - Soukromé střední školy podnikatelské, s. r. o. je školou vychováván vzhledem k budoucímu občanskému a profesnímu životu k odpovědnosti, čestnosti, důslednosti, pracovitosti, přesnosti, kreativitě a podnikavosti.

Uplatnění absolventů studijního oboru se zaměřením 02 - podnikání v euroregionu a pozemní stavitelství (dvouprofesní vzdělání):